În seara zilei de miercuri a primei săptămîni din Postul Mare, sa oficiat Pavecernița Mare cu citirea Canonului Sfîntului Andrei Criteanu la Mănăstirea Hîncu

În seara zilei de miercuri a primei săptămâni din Postul Mare,  sa săvîrșit slujba Canonului celui Mare la Mănăstirea Hîncu. La această slujbă de pocăinţă a participat Stareța mănăstirii, Egumenia Parascheva (Cazacu), dimpreună cu obștea monahală şi numeroşi creştini. Pavecernița Mare și Canonul Sf. Andrei Criteanu, a fost săvîrșit de către Duhovnicul mănăstirii, Arhimandritul Pavel (Tabacari) înconjurat de clericii Sfintei Mănăstiri.

Fugi de aprindere, o suflete! Fugi de arderea Sodomei! Fugi de stricăciunea dumnezeieştii văpăi! Acesta este mesajul de pocăinţă pe care îl desprindem din Canonul Sfântului Andrei Criteanul.