Sfînta și Dumnezeieasca Liturghie în cinstea marelui praznic împărătesc al Intrării Domnului nostru Iisus Hristos în Ierusalim la Mănăstirea Hîncu

După cum este binecuvîntarea Chiriarhului Locului, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, la mănăstirea „Cuv. Parascheva” Hîncu, se săvîrșesc două liturghii, astfel și azi, în Duminica Intrarii Domnului în Ierusalim, Preoții slujitori ai mănăstirii au oficiat două liturghii.

La final a fost oficiat un Te Deum de sănătate în cadrul căruia au fost citită din nou rugăciunea de sfințire a stîlpătilor.

La Slujbele Mănăstirii au luat parte Stareța acestei Sfinte Mănăstiri Egumena PARASCHEVA (Cazacu) împreună cu maicile și creștinii veniți la rugăciune în această sfîntă Mănăstire.