Taina Sfântului Maslu – Vinedcare prin credință

În această zi binecuvântată de Dumnezeu, când ne aflăm la mijlocul perioadei de urcuş duhovnicesc a Postului Mare, după oficierea Sfintei Liturghii cu binecuvântarea Preasfinţitului PETRU, Episcop de Ungheni şi Nisporeni, a fost oficiată Taina Sfântului Maslu la al II-lea nivel al Catedralei Episcopale ,,Sf. Ap. Petru și Pavel” din complexul mănăstirii.

Solemnitatea cu care a fost săvârşită Taina Sfântului Maslu a fost una deosebită, participând chiar însuşi Preasfinţitul PETRU, şi un sobor impunător de preoţi şi diaconi.

Chiriarhul, dimpreună cu soborul de preoţi, s-au rugat şi au uns cu uleiul sfinţit numărul mare de credincioşi care au luat parte la această taină.

Arhiva Video

Vezi mai multe video

Galerie Foto

Vezi toate

Noi pe Facebook