Mulțumire și recunoștință cu prilejul Zilei Diplomatului

Astăzi 15 ianuarie cu prilejul Zilei Diplomatului, stareța Mănăstirei Hâncu Egumena Parascheva Cazacu, înconjurat fiind de copiii de la orfelinatul „Preafericitul Iosif” din oraşul Chişinău, a mers la sediul Ministrului Afacerilor Externe şi Integrării Europene și a adus un mesaj de felicitare cu ocazia zilei sus numite, doamnei Natalia Gherman.

   Cu ajutorul doamnei Natalia Gherman, pe data de 24 octombrie 2015, 27 de copii ai orfelinatului „Preafericitul Iosif” au avut parte de o  vacanţă de vis pe litoralul turcesc al Mării Mediterane.  Impresiile lor despre cele nouă zile de odihnă şi tratament petrecute la Marmaris  au fost foarte frumoase și plăcute.

  Cu ocazia acestei zile copiii au colindat și i-au urat celor prezenți sărbători binecuvântate și bucurie sfântă.